Urządzenia wyjścia

Monitor - to urządzenie do bezpośredniej komunikacji operatora z komputerem. Jego zadaniem jest natychmiastowa wizualizacja wyników pracy komputera. Obecnie używany jest monitor - ekran komputerowy, obsługiwany przez komputer zwykle za pośrednictwem karty graficznej. Podłączany jest najczęściej do gniazda 15-pinowego D-Sub. Zakup - przy zakupie monitora trzeba zwrócić uwagę na: rozmiar, rozdzielczość ekranu, czas reakcji odświeżania, jasność i kontrast obrazu. Dobry monitor można kupić od 700 zł. 

Głośniki - to przetworniki elektroakustyczne przekształcające sygnał elektryczny w falę akustyczną. Głośnik składa się z membrany i wprawiającego ją w drgania urządzenia zasilanego napięciem elektrycznym. Najważniejszymi cechami charakteryzującymi głośnik są: pasmo przenoszenia, poziom ciśnienia akustycznego, zniekształcenia nieliniowe, skuteczność, moc znamionowa, impedancja znamionowa. W zależności od sposobu wywoływania drgań membrany rozróżnia się głośniki: magnetoelektryczne, elektromagnetyczne, elektrostatyczne, magnetostrykcyjne oraz piezoelektryczne. Zakup - przy zakupie głośników trzeba zwrócić uwagę na: moc muzyczną, pasmo przenoszenia, system dźwięku. Dobry głośnik można kupić od 50 zł. 

Słuchawki - to przetworniki elektroakustyczne, mające za zadanie przekształcenie sygnału elektrycznego w słyszalną falę dźwiękową podobnie, jak czyni to głośnik; od głośnika jednak odróżnia słuchawkę sposób, w jaki jest wykorzystywana: słuchawka służy do indywidualnego odbioru dźwięku, najczęściej umieszcza się ją w bezpośredniej bliskości ludzkiego ucha, a nawet wewnątrz ucha. Zakup - przy zakupie słuchawek należy zwrócić uwagę na połączenie z mikrofonem. Dobre słuchawki można kupić od 40 zł. 

Nagrywarka - to urządzenie służące do zapisywania informacji na przeznaczonych do tego celu dyskach optycznych. Można spotkać nagrywarki CD, nagrywarki DVD, nagrywarki BD oraz stacjonarne nagrywarki DVD. Obecnie nagrywarki "wypalają" płyty zmieniając nośnik pod wpływem promieniowania światła. Zakup - przy zakupie nagrywarki trzeba zwrócić uwagę na: prędkość zapisu, interfejs, czas dostępu. Dobrą nagrywarkę CD można kupić już za 50 zł, DVD za 80 zł.